Close

Valoda smaida. Aicinām pievērst uzmanību valodas rotaļām

Ikdienā valodu lietojam dažādu mērķu sasniegšanai. Mēs apzināti un neapzināti spēlējamies ar to, un valoda spēlējas arī ar mums. Tā rodas jauši nejauša lingvistiskā jaunrade, veidojas asociācijas un raisās smaids. Akcijā „Valoda smaida” Latviešu valodas aģentūra aicina pievērst uzmanību šīm valodas rotaļām mūsu ikdienā.

Kādas spēles valoda izspēlējusi ar jums, kādas pozitīvas emocijas raisījusi? Pārsteidzošas idiomas, neveikla pārrakstīšanās, pārteikšanās, pārklausīšanās, un rodas jauns stāsts. Mums apkārt – dialogos, pilsētvidē, tīmekļvietnēs, e-pasta un citās sarakstēs, grāmatās, žurnālos u. tml. – ir tik daudz pozitīvu emociju raisošā!

Aicinām piedalīties akcijā un tīmekļvietnē vards.valoda.lv iesūtīt savus stāstus par pašu un citu radītiem valodas pārpratumiem, kas likuši pasmaidīt. Būs iespējams balsot par iesūtītajiem piemēriem. Lielāko atbalstu saņēmušie iegūs balvas.

Akcija norisināsies no 2023. gada 11. aprīļa līdz 31. maijam. Valodas rotaļu stāstus un piemērus (tos iespējams papildināt arī ar attēliem) gaidīsim no 11. aprīļa līdz 21. maijam, visas akcijas norises laikā, bet jo īpaši no 22. maija līdz 31. maijam noritēs balsojums.

Vairāk smaidu, vairāk labvēlības!